Kategorie
O sklepie
Informacje
Data publikacji: 23-04-2020.
Między tak zwaną „kwalifikowaną” turystyką a piknikowym spędzaniem czasu na łonie natury mieści się jeszcze spora przestrzeń dla większości z nas, nie aspirujących do wysokogórskich wędrówek, a jednocześnie chętnych na coś więcej niż tylko rekreacyjny posiłek na łące. I jest też cała kategoria sprzętu turystycznego, który takim osobom może się przydać.
Co więcej, jest to sprzęt uniwersalny, z którego równie dobrze mogą skorzystać i kwalifikowani turyści, i miłośnicy pikników albo wylegiwania się na plaży, i zwolennicy biwaków pod namiotem, i właściciele domków letniskowych. Warto rozejrzeć się za gadżetami, które mogą bardzo ułatwić nam życie podczas rozmaitych, wybranych przez nas form letniego wypoczynku. Mamy kilka propozycji, o których być może nie pomyśleliście, a które mogą się okazać zbawienne, gdy różne zwykłe, ludzkie potrzeby dopadną nas w podróży, z dala od miejskich wygód.
Chyba nie ma osoby, której letni skwar nie dopadł kiedyś i nie dopiekł w miejscu, gdzie nie ma łatwego sposobu, by się odświeżyć, gdzie o prysznicu z bieżącą wodą czy choćby o zanurzeniu się w jakiejś sadzawce można tylko pomarzyć. Nie każdy jest też amatorem „hardcorowych” kąpieli w lodowatym górskim strumieniu. Na taką właśnie okazję nadaje się turystyczny prysznic solarny; przyrząd niezwykle prosty w konstrukcji, a ratujący dobre samopoczucie w czasie wakacyjnej spiekoty na odludziu. Najprościej mówiąc, jest to rodzaj szczelnego worka z tworzywa, którego właściwości oraz czarny kolor pozwalają przyjmować promieniowanie słoneczne i przekazywać je w formie ciepła znajdującej się w środku wodzie. Czy więc znajdujemy się na pozbawionym wygód polu biwakowym, czy wędrujemy górskim grzbietem, jedyny problem polega na znalezieniu źródła wody, którą moglibyśmy wypełnić nasz prysznic. Może to być nawet lodowate źródełko – wystawiony na działanie słońca worek szybko nagrzeje wodę, nawet do temperatury 40 stopni Celsjusza lub wyższej (możemy to sprawdzić na wbudowanym termometrze). A to już wystarczy, by zażyć komfortowej, odświeżającej kąpieli – trzeba tylko podwiesić worek za pomocą specjalnego uchwytu choćby na gałęzi drzewa, a 20 litrów wody spokojnie pozwoli nam się dokładnie umyć po trudach wędrówki czy po całodziennym opalaniu się na plaży. Materiał jest elastyczny, po złożeniu więc nie zajmuje wiele miejsca, a całość waży zaledwie pół kilo, więc można swój prysznic nieść choćby w plecaku. Poza pożytkiem podczas wędrówek i innych podróży, taki przenośny prysznic może sprawdzić się także np. na działce.
Ochłodzić lubimy się też „wewnętrznie”. Nie wszędzie mamy pod ręką bar z zimnymi napojami, ale możemy mieć dosłownie pod ręką turystyczną lodówkę lub przynajmniej wygodną torbę termoizolacyjną. Lodówkę możemy podłączyć choćby do zapalniczki w samochodzie, gdzie przez całą drogę będzie nam mrozić napoje, a lodom dla dzieci nie pozwoli się roztopić, zaś po odłączeniu, dzięki termoizolacyjnym ściankom, jeszcze przez dłuższy czas utrzyma w środku chłód. To świetne rozwiązanie zwłaszcza na dalekie podróże samochodowe – po zimne napoje będziemy mogli sięgnąć w każdej chwili, a inne łatwo psujące się w upale zakupy możemy zachować w świetniej formie dopóki nie dojedziemy do celu. Warto zabrać taką poręczną skrzynkę lub torbę na plażę i nie martwić się o zaspokojenie pragnienia – ciepła cola nam nie grozi. Przenośna lodówka może nam się także przydać w domku letniskowym, jeśli nie mamy tam żadnej na stałe.
Skoro już wspomnieliśmy o plaży – wielu z nas lubi spędzać urlopy nad morzem, gdzie możemy zrelaksować się leżąc na ciepłym, miękkim piasku i od czasu do czasu wskoczyć między fale. Cały dzień na słońcu nie zawsze jednak dobrze na nas podziała, a już szczególnie niewskazany jest dla dzieci – gdzie jednak znaleźć trochę cienia na morskiej plaży, nie zwalniając jednocześnie dogodnego miejsca, które sobie wybraliśmy, kiedy chcemy sobie zrobić przerwę? Każdy też chce się po wszystkim przebrać z nasiąkniętego słoną wodą kostiumu – tymczasem nie zawsze znajdziemy odpowiednią osłonę w pobliżu. Rozwiązaniem jest lekki namiot plażowy – na rynku dostępne są różne rodzaje takich namiotów, łączy je jednak prostota konstrukcji i łatwość rozstawienia. Przeważnie są to niewielkie namioty oparte na stelażu z elastycznych ale mocnych pałąków, na których rozpięty jest materiał. Czasem są półotwarte, inne da się zamknąć (wówczas często mogą służyć także jako zwykłe, uniwersalne namioty turystyczne, w których można spać i znaleźć osłonę także przed deszczem). Da się je rozstawić w 2-3 minuty – niektóre zaś, dzięki specjalnemu samorozkładającemu się stelażowi, są gotowe do użytku dosłownie w sekundę – jak namiot Secura firmy Bestway. To miejsce, gdzie możemy położyć dzieci na drzemkę albo samemu się skryć. Można też wybrać wygodną plażową przebieralnię – wysoki namiot, w którym można swobodnie stanąć, zamknąć się i w komfortowych warunkach przebrać, nasmarować olejkiem do opalania, a nawet dokonać niewielkich ablucji. A to wszystko w cenie nie kilkuset złotych, a zazwyczaj ledwie kilkudziesięciu.
Jeśli zaś będziemy chcieli spędzić noc w takim namiocie, przyda nam się śpiwór. Ale to w dzisiejszych czasach już duży wydatek, co najmniej kilkaset złotych, powiecie. Nieprawda – da się znaleźć śpiwory turystyczne, które z powodzeniem utrzymają nas w komfortowym ciepełku, nawet, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do okolic zera, a nie będą nas kosztowały nawet stu złotych. Gdzie można dostać takie cudo? Poszukajcie na stronie naszego sklepu! Śpiwór Bestway kumuluje ciepło, ale przepuszcza powietrze, więc nie pocimy się w środku, a do tego powłoka jest wodoodporna. Mimo swej puszystości, po złożeniu śpiwór zajmuje niezwykle mało miejsca, można go skompresować do niewielkich rozmiarów – zmieści się gdziekolwiek, a nie waży nawet 2 kg. Jeśli skłonni jesteśmy wydać jeszcze trochę pieniędzy, dla pełnej wygody warto wybrać któryś z licznych modeli materaców dmuchanych INTEX lub Bestway, jakie można znaleźć w naszym sklepie – wówczas wygoda pod namiotem będzie się równać tej w domowym łóżku. Do kompletu możemy sobie jeszcze kupić, dosłownie za parę złotych, poduszkę podróżną – nakładana na szyję, stanowi przede wszystkim jako wygodny zagłówek podczas podróży samochodem lub pociągiem, ale sprawdzi się też doskonale pod namiotem.
Ktoś, kto wybrał się kiedyś w dalszą podróż z małym dzieckiem, z pewnością zna problemy jakie się z tym wiążą – gdzie wygodnie i higienicznie przewinąć dziecko „w plenerze” albo gdzie je wykąpać na turystycznym szlaku. I na to jest prosta odpowiedź. Dmuchana mata do przewijania to akcesorium pozwalające wygodnie i bezpiecznie położyć niemowlę na czystej, miękkiej powierzchni, po czym dokonać niezbędnych zabiegów. Wiszące nad dzieckiem zabawki zajmą w tym czasie jego uwagę i umilą mu czas. Matę można bardzo szybko nadmuchać, a po wszystkim jeszcze szybciej zwinąć – nie zajmuje miejsca, niewiele waży, nadaje się znakomicie zarówno na wyjazdy, jak do użytku domowego. Podobną charakterystykę ma turystyczna, nadmuchiwana wanienka – nawet w górach wystarczy odrobina wody i malucha da się w bardzo przyjemnych warunkach całkowicie umyć. Ergonomicznie wyprofilowany kształt pozwala utrzymać go w stabilnej, bezpiecznej pozycji podczas kąpieli.
Minęły czasy turystycznych niewygód dla tych, którzy ich nie pragną. Za minimalne sumy można dostać wyżej opisane i wiele innych gadżetów, wymyślonych i wyprodukowanych po to, by czas wolny można było spędzić komfortowo i przyjemnie. Wystarczy się rozejrzeć – przyjazne plażowiczom, biwakowiczom i turystom akcesoria znajdują się w zasięgu każdego, kto chciałby sobie odrobinę ułatwić życie na urlopie. Czemu więc tego nie zrobić?
Copyright © dmuchane.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.